SETRMS KADINININ OFİS ŞIKLIĞI
02 Kasım 2021

SETRMS KADINININ OFİS ŞIKLIĞI

İş yerlerimiz, ofislerimiz, çalıştığımız her neresi ise günümüzün çok büyük bir kısmını geçirdiğimiz yerlerdir. Gardıroplarımızın büyük bir kısmını oluşturan iş kombinlerimiz, stilimiz hakkında ve hatta karşımızdaki bireylerin bizim hakkımızda çıkarımlarda bulunmasına sebep olmaktadır. Ne de olsa bizi hiç tanımayan birisi öncelikle bizim hakkımızda bir düşünceye giyimimiz üzerinden varmaktadır. 

Çalışma hayatında şık olmak, sadece iş yeri kuralı olmaktan ziyade hem kendimize olan güvenimizin sağlamlaşmasını hem de karşımızdaki bireylerin üzerinde iyi bir intiba oluşturmamızı sağlamaktadır. 

Özellikle tesettürlü kadınların yıllardır en büyük sıkıntı yaşadıkları konulardan birisi de iş yerinde tercih edebilecekleri tesettür giyim ürünlerindeki çeşit azlığı ve bu ürünlere ulaşmaktaki zorluktu. Gelişen moda sektörü ile birlikte, hızla ilerleyen ve gelişen tesettür giyim dünyası da günümüze oldukça hızlı bir şekilde adapte olmakta ve tesettürlü kadının hayatın her alanında kendi stilini yansıtabileceği tesettür giyim ürünlerini beğeniye sunmaktadır. 

Gardırobunuzda yeni bir kıyafet asacak yer olmasa dahi sabah işe gitmek için uyanıp, gardırobunuzu açtığınızda içinizden en az bir kere “Giyecek hiçbir şeyim yok.” serzenişinde bulunmuşsunuzdur.

Setrms, her sezon olduğu gibi yeni sezonunda da tesettürlü kadınların ofis şıklığı için birbirinden güzel ve şık tesettür giyim parçalarını bir araya getirdi. Setrms, tesettür giyimin sınırları içerisinde size iş yerinizde şık, özenli ve güzel ofis kombinleri yapabileceğiniz, birbirinden çeşitli tesettür giyim ürününü sizlerin beğenisine sunmaktadır.

Tesettürlü Kadınların İş Hayatında Dikkat Etmesi Gereken Giyim Kuralları

Tesettür moda dünyasının hızlı bir şekilde ilerleme göstermesi ile birlikte tesettürlü kadınlar da artık her ortam için birçok çeşit, model, renk, desen seçeneğine sahip, her yaşa ve her tarza uyum sağlayan birçok farklı tesettür giyim ürününe ulaşabilmektedir.

Çalıştığınız kurum ve/veya kuruluşun kıyafet standartlarına uygun olmak kaydı ile günün büyük bir çoğunluğunu geçirdiğiniz iş yerinizde kendi stilinizi en rahat şekilde yansıtabilmek ve kombininizle şık ve konforlu bir gün geçirmek oldukça önemlidir. Bunun için ofis stilinizde dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar vardır:

  • Çalıştığınız yerde klasik kıyafet kuralları varsa eğer genel olarak tercih ettiğiniz renkler düz siyah, gri, lacivert vb. tarzı renkler olacaktır. Eğer stilinizi biraz canlandırmak istiyorsanız tercih ettiğiniz eşarp ya da şalda minimal, çok dikkat çekmeyen renkli detaylar ya da desenler tercih edebilirsiniz.

  • Tesettürlü kadınların muhafazakâr giyime uygun olarak çok dar olmayan kıyafetler tercih etmeleri gerekir. Fakat bu dar olmayan kıyafet tercihlerinizde fazla salaşa kaçmamaya özen göstermelisiniz. Fazla salaş veya bedeni size büyük gelen tesettür giyim ürünleri tercih etmeniz kıyafetlerin üzerinizde çok büyük görünmesine bu da stilinizde özensiz bir duruş oluşmasına sebep olacaktır.

  • Klasik sigaret model pantolonlar, kalıpları gereği dar oldukları için bu pantolonları uzun tunikler ile tercih edebilirsiniz. Tercih ettiğiniz uzun tuniğin kalıbının vücut ölçülerinize uygun olması, sade ve şık bir duruşunun olması, kaliteli bir kumaş ve dikime sahip olması, tek bir parça ile istediğiniz şık ve sade görünüme sahip olmanıza yardımcı olacaktır. 

  • Ofis ortamında en rahat şekilde tercih edebileceğiniz tesettür giyim gruplarından birisi de tesettür takımlardır. Tesettürlü kadınların son dönemlerde sıklıkla tercih ettikleri tesettür takım modelleri, sizi kombin yapma derdinden kurtarırken, uyumlu ve bütün bir kombin sunarak şık ve konforlu bir görünüm sağlayacaktır.

  • Ofis ortamında veya çalıştığınız kurumda günün büyük bir çoğunluğunu geçirdiğiniz için en önemli noktalardan birisi de ayakkabı tercihinizdir. Kurumsal bir yerde çalışıyorsanız ya da bir devlet kurumunda çalışıyorsanız daha klasik ayakkabılar tercih etmeniz gerekmektedir. Genellikle kadınlar bu klasik ayakkabı tercihlerini babet, loafer tarzı ayakkabılardan yana kullansalar da topuklu ayakkabı tercih edenler, kış aylarında ise topuklu bot ya da klasik düz taban botlar tercih edenler de vardır. Bu ayakkabılar, taban yapıları ve kalıplarından dolayı zaman zaman ayaklarınıza rahatsızlık verebilir. Ayak sağlığınız için ayakkabı seçimlerinizde dikkatli ve özenli davranmanızı, ayak kalıbınıza en uygun tarzda ayakkabıları tercih etmenizi öneririz.

  • Tesettürlü kadınların en önemli seçimleri, eşarp ve şal seçimleridir. Kıyafetlerinize uygunluğuna göre tercih edebileceğiniz gibi çok beğendiğiniz ya da sevdiğiniz bir eşarp ya da şala uygun bir kombinde yapabilirsiniz. Burada önemli olan nokta; eğer desenli, dikkat çekici bir kombin yaptıysanız düz renklerde ve desensiz eşarp ya da şal tercih etmeniz gerektiğidir. Eşarbınız ya da şalınız ne kadar güzel bir renk ve desene sahip olsa da kıyafetinizde desenliyse ya da desenli bir eşarp ya da şalı kaldırmayacak bir modele, renge vs. sahipse yaptığınız yanlış tercihten dolayı ortaya çok karışık bir görünüm çıkacaktır.

Gününüzün büyük bir çoğunluğunu geçirdiğiniz ve saygın bir konuma sahip olduğunuz iş yerlerinizde hem kendi özgüveniniz adına hem de etrafınızdaki kişilerin size olan saygıları adına giyim kuşamınıza dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Temiz, ütülü, özenli, sade ve rahat kıyafetler ile istediğiniz şıklığa ulaşmak oldukça çabasız ve kolaydır. Bunun için vücut ölçülerinize ve tarzınıza en uygun parçaları bir araya getirmeniz gerekmektedir. Setrms’in sizin için özel olarak hazırladığı “Ofis Şıklığı” koleksiyonunu inceleyerek, tarzınıza ve vücut ölçülerinize en uygun tesettür giyim parçaları ile aradığınız ofis şıklığına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

ŞİMDİ SOSYAL MEDYA’DA PAYLAŞ!
Setrms
çevrimiçi
yazıyor...
Setrms
Merhaba nasıl yardımcı olabilirim
İletişim için tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.